Na čem právě dělám? (10.) – y2020w06

V uplynulém týdnu se toho moc neudálo, protože jsem v pondělí večer odletěl na služebku do Rumunska a vrátil jsem se až ve čtvrtek pozdě večer. A ani v Bukurešti nebyl vůbec žádný prostor pro nějaké bastlohrátky a to ani na nějaké poznávání města – prostě plná pracovní nálož od časného rána do.. časného rána.

Nějaké balíčky?

Dokonce mi ani nepřišla skoro žádná pošta, jen součástky z TME na další várku C64 AV adaptérů. Extrémně mě v této zásilce pobavilo, že 150 ks 3pin headerů bylo dodáno ve dvou sáčcích rozděleno na 124 a 26. 😀

Dále mi přišlo pouzdro na zip z eBay. Objednal jsem si ho na svou čelovku, kteoru mi přinesl Ježíšek – Fenix HM61 Amber. Byl jsem totiž lakomý dát 159 Kč za originál a čínští bohové se mi tedy pomstili. Pouzdro, které dorazilo, totiž zapáchá tradiční čínskou … ani nevím, jak to pojmenovat. Snad to spravilo těch pár dnů venku na vichřici, ale… asi se nakonec vypravím do Kronium.cz osobně a koupím si to pouzdro se štítkem Zebra.

Mimochodem, čelovka je (včetně hlavového postroje) součástí mého EDC batohu a minimálně jednou týdně přijde ke slovu. Obvykle jsou to situace, kdy bych běžně vystačil s mobilem, ale s čelovkou je to o pár řádů pohodlnější. Jako jo, chápu, je to trochu úchylný… ale no a co.

Anabáze s akumulátorem do auta

Od Vánoc prodávám své staré auto. Nikdo se moc neozýval a mě to dost mrzelo, protože jsem ho fakt vymazlil, krásně nafotil a bylo fakt v pěkném stavu. Tento týden se nakonec ale jeden zájemce ozval a domluvili jsme se hned na pátek. Měl jsem to vše dost na těsno, ale what could go wrong?

V 17:55 jsem přišel k autu (v 18:00 jsem měl zájemce vyzvednout u metra kus od našeho baráku na domluvenou projížďku) a nenastartoval jsem. No problem, mám přece druhé auto a kabely. Vytlačil jsem, zapojil, nechal běžet… a znovu nenastartoval. WTF? Slabé kabely, nebo baterka totálka? OK, volám zájemci o prohlídku, že pro něj přijedu … jiným autem. Po setkání mu situaci vysvětluji, celkem chápe a navrhuji, že zajedeme baterku koupit. Souhlasí, takže směřujeme do Globusu, kde ale nemají tu, co potřebujeme. Takže jedeme dál – Tesco. Tam už něco mají, takže kupujeme. Přijedeme k autu, instalujeme baterii a ouha… má špatné rozměry. Mi jebne! Přesto jsme se ale s autem projeli, zájemce je spokojen a slibuji, že se mu ozvu, až to pořeším. A řeším to obratem – jedu 40 km daleko do centrály Auto Kelly ve Všechromech, kde minutu před zavíračkou dostávám „tu správnou“ baterku. Ještě ten večer ji osazuji do auta a potvrzuji zájemci, že auto je ready.

Jo, i přes tuto anabázi si to auto vzal hned druhý den. Aby ne, s novou Bannerkou!

No a tu starou Starline 91Ah teď zkouším nabíjet. Bohužel iMAX B6 si s tím moc nerozumí, je to moc ampérů najednou.

Co budeme tisknout?

Vlastně jo, cestou z Rumunska jsem se v palubním časopise Austrian zamiloval do praktického pouzdra na karty s klipem na bankovky i-clip. Pokusil jsem se ho najít v ČR, ale nedařilo se, tak jsem hledal variantu, co si vytisknu na 3D tiskárně, než mi z UK dorazí. Mrkněte na diskuzi níže, je tam spousta zajímavých tipů.

Tady jsou odkazy na ty modely. Nicméně – nakonec @LexOlah upozornil na CZ obchod, kde se iClip dá sehnat, takže zítra pro něj jedu do Ječné ulice 🙂

Prusa LACK enclosure – the beginning

Pustil jsem se do stavby stolku na Průšu, legendární Prusa LACK Enclosure. Bohužel jsem skončil stejně rychle, jako jsem začal – chybí mi správný spojovací materiál. Tak ještě jednou, příště, znovu a lépe.

Jinak, @Just_Franta s tímhle projektem moc nesouhlasí – a doporučuje pořídit pořádný ocelový 19″ rack. No ale já měl toho 2.5 kg potřebného filamentu za velmi pěknou cenu a jeden LACK mi doma ležel navíc. Takže jestli mě to vyjde v nákladech na tři stovky, je to celkem cajk.

Drobnůstky

  • zítra posílám součástky do firmy Elmechanik na osazení další várky C64 AV adapterů
  • Tablet Zebra ET55 tak nějak chodí, ale dvakrát, třikrát denně se resetne. Nic moc, uvidíme, jestli se s tím nepůjde dát udělat něco dalšího. Potřebuju ještě namodelovat a vytisknout kryt na baterku. @Kosieh_Barter už se hlásil. 🙂 Teď to jen naměřit a vymyslet, co tam udělat za vychytávky – stojánek? Logo multimateriálem? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *