Samsung LE40B650 – firmware

Samsung LE40B650

Kdo máte doma také tuto telku, nebo libovolný jiný model řady LExxB650xxx, možná budete překvapeni, když se dozvíte, že v ní běží Linux. Ano! Je to skutečně tak 🙂 A vzhledem k tomu, že si ji pořídilo pár geeků, kteří do toho “tak trochu dělají” – dá se s tou telkou dělat spousta divů.

Takže hezky postupně:

Level 1: umíme flashovat firmware.

Samsung nám nabízí na svých stránkách vždy nejnovější verzi, kterou najdete tady.

…když umíme flashnout firmware, můžeme pokročit dál. Kdo to nezvládá, neměl by se ani pokoušet 🙂

Level 2: nebojíme se aplikovat patchovaný firmware.

NewAge, zřejmě linuxový geek a tuner, nám nabízí patchnutý firmware. Co to všechno umí? Tak předně – a to je hlavní důvod – změnu poměru stran na tisíc způsobů u souborů přehrávaných interní funkcí Media Play. Nebudu rozebírat, víc se dočtete na jeho stránce. Co ale umí dál, je větší lahůdka – pomocí “contentu” spustitelného z televize povolí telnet server v televizi! A to je krůček k dalšímu levelu. Patchnutý FW 2004.1 (obsahuje podle mě lepší AR fix – v2) stahujte tady, patchnutý FW 2004.1 (starší patch, který má menší možnosti – jen opravuje defaultně podivně funkční možnost “Přizpůsobit” – stahujte tady.)

…když se nebojíme flashovat patchovaný firmware, můžeme pokročit dál. Kdo se bojí, nesmí do lesa!

Level 3: nebojíme se patchovat firmware.

Parta chlapíků kolem projektu SamyGO, nám nabízí na svých stránkách patche, pomocí kterých zajistíme spuštění vlastního skriptu po startu televize, stejně jako nabízí ke stažení různé kernelové moduly. (pokud nevíte, co je kernelový modul, nečtěte dál) K čemu je to ale dobré? Dobře – jeden z kernelových modulů, které nabízí, je CIFS – pořád nic? Ano! Obejdeme DLNA a nasdílené složky z domácího NASu si připojíme k televizi napřímo. Ptáte se, k čemu je to dobré? Tak zaprvé – odpadá nutnost ladění a údržby DLNA serveru, zadruhé – funguje veškeré přetáčení a podobné vlastnosti, jako při přehrávání z USB zařízení; zatřetí – je to vysoce transparentní a velmi dobře funkční.

… a když se nebojíme patchovat, žádné dveře pro nás nezůstanou zavřené!

Tak co? To jde, ne? 🙂
Pokračovat budeme za čas s nějakým FAQ kolem této telky a s přímými linky na stažení jednotlivých verzí FW, které jsou odzkoušené a bezpečné.

 

1 Komentář

  1. Miráně

    Co takhle nějaký plnohodnotnější internetový prohlížeč???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *