Na čem právě dělám (1.) – y2019w45

Jako blesk z čistého nebe mě napadla myšlenka, že bych mohl své twíty z uplynulého týdne každou neděli sesumarizovat v podobě blogpostu „Na čem právě dělám“ – uvidíme, jestli mi to vydrží a jestli to bude dávat smysl. Prosím tedy o zpětnou vazbu ať už na twitteru, nebo tady do komentářů 🙂

Riden RD6006

Z minulého týdne bych vypíchl na prvním místě tuto novou akvizici z Číny. Ve stručnosti, jde o pomyslného pokračovatele oblíbených DC-DC modulků DPSnnnn výrobce Ruideng, nyní však v trochu ergonomičtějším provedení. Nový modul označený Riden RD6006 mi dorazil ve středu 6.11. Zásilkovnou z Aliexpressu, unboxing jsme dělali jako livestream s Chiptronem na Dni otevřených spínačů ve strahovské Bastlírně. Na záznam se podívejte zde a zde. Nejprve jsem do něj osadil dost na prasáka starý zdroj od tiskárny HP, ale nedalo mi to spát a předělal jsem to pořádně. Pár obrázků a detailů v threadu na twitteru.

Riden RD6006 krátce po vybalení – a už z něj taháme ampéry.

Bastlířský kalendář 2020

Chiptronovi dorazil první exemplář bastlířského kalendáře. Vypadá to parádně, uděláme už jen pár korekcí a může to jít do výroby. Brzy vyhlásíme podmínky, ale ve stručnosti – bude daný termín, částka a číslo účtu – kdo pošle prachy, kalendář dostane. 🙂

Sony Clié UX50

Od logouta jsem dostal na pokus o opravu Sony Clié UX50. Velmi pěkná mašinka, takový klávesnicový palm. Jako je u Sony zvykem, je našlapaný všelijakými vychytávkami, ale taky wifi modulem, který má tendenci odpadávat od základní desky. I nabídl jsem se na ByteFESTu, že se na to mrknu pod horkovzduchem. Bohužel, cíl nebyl splněn, ale byl aspoň dodržen cíl nezničit to (a to proběhla úplná rozborka a krutý zásah fénem). Pár fotek ve threadu na twitteru.

Quicko T12-952

Už delší dobu používám tuto pájecí stanici a v rámci úklidu dílenského koutku v obýváku jsem se rozhodl hlavní jednotku schovat pod desku „pultíku“ na pracovním stole. Namodeloval jsem si k tomu úchytky v OpenSCADu a vytiskl na 3D tiskárně. Vivat 3D tisk! Model nasdílím na Thingiverse. Fotky zde na twitteru.

XT-CF-Lite v4

Pro tento skvělý diskový řadič pro 8bit ISA slot fungující od XT až po 486 či Pentia (ostatně, asi vše, co má ISA…) jsem nadesignoval bracket, který mi budou vyrábět na laseru. Uvidíme, jak se to vyvine. Twítoval jsem o tom tady.

Jo a taky jsem si v akci, na kterou upozornil Sledge, koupil patrně posledních 5 ks CF karet za pár šupů v bohemce. Sorry, na koho už nezbylo.

Zajímavé odkazy

A to je tedy pro dnešek vše. Bylo to stručné, ale tak to bude asi vždy. Děkuji za pozornost a dejte mi do komentářů nebo na twitteru vědět, co si o tomhle počinu myslíte! 🙂

1 Komentář

  1. Pingback: Na čem právě dělám (5.) – y2019w49-50 – myslenka.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *