Na čem právě dělám (7.) – y2020w02

Tentokrát může za to, že tenhle post napíšu, Chiptron. Moc hezky mi připomněl, že bych se neměl věnovat ani dětem (čtení pohádky), ani manželce (společné sledování seriálů), ani bastlení, ale psaní. 😀 Takže Petře díky a já se na to jdu mrknout.

Na čem jsem tedy dělal v uplynulém týdnu?

Krimpování, domácí práce a recenze kleští

Manželka si přála doma vylepšit osvětlení v obýváku a jídelním koutu, takže jsme navštívili nejen za tímto účelem, jak obvykle, obchodní dům IKEA. Mám je docela rád, občas mi to přijde trochu jako Lidl. Spousta věcí za moc nestojí, ale když si člověk dá pozor, dá se tam dobře nakoupit kvalitní zboží. Takže, nakoupili jsme stropní svítidla, do nich obří filamentové LED žárovky.. eh, wait. Po bližším zkoumání se ukázalo, že nejsou filamentové, ale uvnitř tu imitaci „vlákna“ tvoří miniaturní LED pásek. Nějaké foto instalace na twitteru zde.

Dále bych připomněl recenzi Lukáše Kymly s rozborem problematiky krimpovacích kleští, které s tímto docela souvisí 🙂 mrkněte na to na Nerdice.

maskovaný LED pásek v obří LED žárovce

Ještě jednou o C64 AV adaptéru

Moc mě potěšila reakce jednoho kolegy Commodoristy, na twitteru jako @MindFlareRetro, který ode mě vzal jeden kousek C64 AV adaptéru. Ve všem, co dělám a hlavně v tom, co dělám pro ostatní, se snažím držet laťku hodně vysoko a baví mě si s tím opravdu vyhrát. Každá zpětná vazba mě pak motivuje to dělat dál a třeba i ještě líp.

Další C64 v provozu

Už delší dobu jsem doma sušil luxusní kejs pro C64 lisovaný do formy po C64C, který byl předmětem kampaně na kickstarteru před pár lety. V transparentní verzi jsem ho koupil od PCH a schovával si ho na nějaký pěkný build. Postupně jsem sháněl díly a tak se nakonec zadařilo následovně:

  • KS64C transparent case 🙂
  • C64E deska, kterou jsem dostal od rEVERze výměnou za jiné služby. Krásná, umytá, tmavě zelená, nádherná deska. Trochu očesaná, ale.
  • Chybějící díly částečně ze svých zásob (8701, SID, RAM) a částečně od kolegů (jak tuzemských, tak zahraničních, díky Comosovi a Danielovi @kieferkn – VIC, 2xCIA a CPU)

Je z toho nakonec takovýhle krasavec. Ještě tomu pár drobnůstek chybí, ale je to mazel 😉

Moje nová vypečená šedesát čtyřka 🙂 v KS64C kejsu 🙂

Nerez a laser

Pár týdnů zpět jsem začal dělat na bracketu pro XT-CF-Lite od Sergeje Kiseleva. Nějako mi to nepřálo a po úvodním designování, ladění požadavků na výrobu a ohyb a čekačku na výrobu jsem ve finále dostal balíček, kde mělo být prvních 10 kusů z ověřovací série a ouvej – byla tam jen díra a faktura. To jsem řešil mezi vánočními svátky a bylo to zatím asi celkem úspěšné, reklamaci pošta přijala. Tak snad to nějak dopadne…

Ale v tomto týdnu mi právě došla druhá testovací várka. Vypadá to opravdu skvěle a já už můžu vlastně udělat malou reklamu panu Zachovi a jeho firmě KOVO-ZACH. Jako podklady jsem dodal výkres v DXF s vrstvou pro osy ohybu a po pár konzultacích byl výrobní postup jasný.

Po otestování vzorku to bude chtít ale ještě nějaké úpravy, ale kdo by to dal na první dobrou 😉

XT-CF-Lite bracket z kartáčovaného nerezu

Na závěr…

Tento týden toho zas tak moc nebylo a v dalších týdnech to asi nebude o moc lepší. Máme teď v práci docela šrumec, takže budu rád, když uvidím ženu a děti. Takže jestli někdo hledáte práci, dejte mi vědět. Hledáme vývojáře (C#), helpdesk/1st level tech support, projekťáky a konzultanty (informační systémy). Tak to jsem malinko přihřál polívčičku svému chlebodárci a jako obvykle děkuji za čas, který jste věnovali tomuhle výžblebtu 🙂 Ať se vám v dalším týdnu daří a spoustu inspirace do bastlení přeji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *